Miło nam poinformować, że 1 stycznia 2017

nasza CASSIE PYRENEAN DREAM urodziła 8 szczeniąt - 6 piesków i 2 suczki

 MIRALLES DU MAS DE BEAUVOISIN  (HD A, ED 0/0, PL 0/0)

więcej szczegółów w zakładce "SZCZENIĘTA"

 

 

 Psy były wokół mnie od zawsze: kundelki, rasowe, te mądre i te trochę mniej ;) . Znajomym, powtarzałam bez przerwy, że muszę żyć na wsi. W 2003 roku,  po latach mieszkania w centrum Wrocławia  pożegnałam miasto ! W końcu mogłam zapewnić wymarzone warunki dla psów i innych swoich zwierząt . Do Draby-owczarka niemieckiego, szybko dołączyła Bera-owczarek kaukaski, Młody-spaniel z wypadku, do leczenia i różne „dzwoneczki” (jak nazywaliśmy małe kundelki, które zawsze jakoś się przypałętały i zostawały).  

   W głowie zaczął mi kiełkować pomysł na założenie hodowli psów. Chciałam z nimi pracować od samego początku, widzieć jak się rozwijają, mieć wpływ na ich przyszłą konstrukcję psychiczną i zachowania.  Mieliśmy idealne warunki – spory dom, mnóstwo przestrzeni, doświadczenie  i czas, który mogę poświęcić psom.  Gdy nasza Bera odeszła, zaczęłam poszukiwania psa do hodowli, który sprawdził by się w naszej rzeczywistości - małe dzieci, otoczenie pełne innych zwierząt – konie, psy, koty, kozy, kury. Miał to być pies rodzinny, a zarazem stróżujący. Szukałam.

   Znalazłam i zakochałam się bez pamięci. Najpierw w zdjęciu, a potem w 3 miesięcznym szczeniaku Cassie - naszym pierwszym Pirenejskim Psie Górskim. Muszę powiedzieć, ze nie mogłam trafić lepiej. Pirenejski Pies Górski to rasa wspaniałych, pięknych i szlachetnych zwierząt. Aktualnie posiadamy w hodowli dwie suki: Cassie Pyrenean Dream (FCI) oraz jej córkę Cobra Pomniejsze Bóstwa (FCI).

Pirenejski Pies Górski jest świetnym wyborem dla ludzi posiadających dom wraz z przestrzenią wokół, z której Pirenejski będzie mógł na co dzień korzystać. Dzieciom zapewni cierpliwego i przyjaznego opiekuna a dorosłym oddanego i wiernego przyjaciela. Poznaj tą rasę. Pirenejski pies górski Cię nie zawiedzie.  

   Pirenejskie Psy Górskie z naszej hodowli, co roku biorą udział w licznych wystawach, zdobywając uznanie za piękno, świetną budowę oraz cudowny ruch. Hodowla jest pod ciągła opieką weterynaryjną, zarówno w czasie pojawiania się miotów jak i w trakcie "normalnego" funkcjonowania.    

   Hodowla Pomniejsze Bóstwa FCI działa od 2012 roku. Hodowla oraz nasze Pirenejskie Górskie są zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce, Jest to najstarsza, polska organizacja hodowców psów oraz jedyny polski związek uznawany za granicą.  Jest to również jedyna polska organizacja hodowców, przynależność do której  pozwala naszym psom i ich potomstwu uczestniczyć w wystawach krajowych i międzynarodowych. Związek Kynologiczny od dziesiątek lat prowadzi księgi hodowlane co pośrednio daje najwyższą, możliwą gwarancję zdrowych i  zrównoważonych psychicznie  szczeniąt!

   Warto również wspomnieć, że Związek Kynologiczny w Polsce jest jedyną, polską organizacją tego typu,  należącą do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.  Jest to największa i najstarsza instytucja kynologiczna na świecie, posiadająca ponad 100-letnią tradycję i upoważniająca do uczestnictwa w wystawach oraz rejestracji psów w dowolnie wybranym kraju.