Prosty przepis na zjednanie sobie przyjaciół

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to typowy poradnik. I mimo, że jego pierwsze wydanie miało miejsce w 1939 roku, kolejne nie schodzą z topowych miejsc bestsellerów. Autor pokazuje jak w łatwy sposób poczuć się silnym, niezależnym i jednocześnie lubianym. Książka, mimo, że wydana po raz pierwszy sto lat temu, zajmuje wciąż wysokie miejsce w ocenie czytelników. Poradnik sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy i został przetłumaczony na 37 języków świata, co jest niezaprzeczalnie rekordowym osiągnięciem.

Nie takie banalne porady

Czytając poradnik niektórzy mogą stwierdzić, że rady autora są banalne. Nie jest to jednak prawda. Jest to zbiór zachowań, o których w teorii wiemy, ale w praktyce ich nie stosujemy. I to właśnie Dale Carnegie pokazuje nam w prosty, ale bardzo obrazowy sposób. Dzięki zastosowaniu metod wskazanych przez autora jesteśmy w stanie osiągnąć sukces i to wielu życiowych płaszczyznach. Dowiemy się bowiem jak traktować ludzi i odnosić się do nich, aby nas szanowali i uważali za niosącego ważne wartości. “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to doskonały poradnik dla każdego, zarówno dla studenta, jak i biznesmena, nauczycielki, jak i urzędnika biurowego. Zasięg książki ogromny, prezentowane bowiem zasady odnoszą się do każdego i w każdej sytuacji, niezależnie od wieku, wykształcenia czy poziomu wiedzy.

Zrozumienie kluczem do sukcesu

Co zatem jest kluczem do osiągnięcia sukcesu według autora? Zrozumienie. Zrozumienie drugiego człowieka oraz sytuacji, w której się znajdował czy też obecnie się zajmuje. Chodzi o niepotępianie innych, niepouczanie, tylko uwrażliwienie się na drugiego człowieka. Co ludzie cenią najbardziej? Pamięć. Pamięć o różnych detalach – datach urodzin, imienin, rocznic, imionach, ludziach, opowiedzianych historiach. Dzięki temu pokazujemy innym, że są dla nas po prostu ważni i poważnie ich traktujemy. Dzięki temu ludzie zaczną nas postrzegać pozytywnie i otoczą nas swoja przyjaźnią.

Kilka słów o autorze

Dale Carnegie – Wikipedia, wolna encyklopedia

Dale Breckenridge Carnegie  żył w latach 1988-1955. Był amerykańskich pisarzem, który specjalizował się w psychologii oraz historii. Uwielbiał wszystko, co było związane z samorozwojem oraz relacjami międzyludzkimi. Chciał dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z czytelnikami. Nie każdy wie, że pochodził z ubogiej rodziny mieszkającej na farmie. W późniejszych latach swojej kariery zawodowej prowadził kursy dla ludzi sukcesu.